Projekt "Zima w lesie" realizoway jest na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego.
Z klasą ruszamy na spacer przyrodniczy, na którym pokazujemy jak drzewa przygotowały się do zimy oraz śledzimy tropy zwierząt (sarna, łoś, dzik, zając, lis). 

To doskonała lekcja przyrody i zwierzęcej anatomii oraz przyjemna dawka ruchu dla zróżnicowanych grup wiekowych, Wspólnie z klasą szukamy, co można o tej porze znaleźć w lesie do jedzenia, a także opowiadamy o samej Puszczy Kampinoskiej. 
Spacer trwa około półtorej godziny. Wracamy do obozu, gdzie rozpalamy ognisko, pijemy gorącą herbatę i jemy kiełbaski przy ognisku. Po posiłku ruszamy w pobliską dnę ćwiczyć koordynację ruchową i w zależności od pogody – budujemy igloo oraz bawimy się na stworzonej ślizgawce. 
Projekt "Zima w lesie" to mix zabawy oraz praktycznej nauki na świeżym powietrzu. 

Zajęcia prowadzą Łuksz Tulej - podróżnik, założyciel szkoły przetrwania „Sobrevivencia con Machiguenga” w Peru oraz Przemysław Jakóbczyk - założyciel Akademii Samodzielności.

Zapraszamy klasy I - VIII z Warszawy i okolic.
Początek projektu: styczeń 2022.
Zapisy ruszyły.

Cena: 125 zł / uczestnika: obejmuje: transport, ubezpieczenie, ciepły posiłek przy ognisku, opiekę na miejscu (od "a-z") oraz link do książki beletrystycznej związanej z bezpieczeństwem dzieci: "Księga samodzielności czyli przygody Zuzy na bezludej wyspie"

Kontakt/zapisy  na styczniowe wycieczki:
mail: przemyslaw.jakobczyk@akademia-samodzielnosci.pl
tel. 505602171


(c)2021, Wszelkie Prawa Zastrzeżone
www.facebook.com/akademiasamodzielnosci
www.facebook.com/ksiega.samodzielnosci
tel: 505602171
free website
built with
kopage