Zapraszamy młodych czytelników do zapoznania się z przygodami nastoletniej Zuzy, która dziwnym zrządzeniem losu pakuje się w nie lada kłopoty, przeżywając niezwykłe historie. 

„Księga samodzielności czyli przygody Zuzy na bezludnej wyspie” jest pierwszą z serii 4 książek opisujących przygody dwunastolatki. Każdy z tomów przedstawia przygody dziewczynki na innym kontynencie: 
tom I – „w drodze” do Ameryki Południowej , tom II - w Azji, tom III – w Australii, natomiast tom IV – w Ameryce Północnej. 

Pierwszy tom opowiada historię 12 letniej dziewczynki, która zaskakującym zrządzeniem losu ląduje na dziewiczym terenie. To czas niezwykłych zmagań z przyrodą i własnymi słabościami. Przez pięć dni musi sobie radzić z dala od cywilizacji, wykorzystując różne techniki survivalowe. Jak zakończy się ta przygoda? Przekonajcie się sami. 

Drugi tom jest kontynuacją historii 12 letniej dziewczynki, która po wygraniu polskiej edycji międzynarodowego konkursu pisarskiego dla młodych pisarzy wybiera się po odebranie nagrody do Australii. Po drodze przeżywa całą masę niezwykłych przygód. W podróży towarzyszy jej dwójka dzieci, którzy w miarę rozwoju akcji staną się jej najbliższymi przyjaciółmi. To książka o powstającej przyjaźni między rówieśnikami, wspieraniu się w trudnych chwilach, radzeniu sobie w ekstremalnych sytuacjach, determinacji i woli przetrwania. To także książka o pokonywaniu własnych słabości oraz ….o samodzielności. Są kłótnie, godzenie się, są groźne zwierzęta, terroryści, dzika puszcza i płonący helikopter. Akcja książki rozgrywa się w Polsce i Malezji. 

Trzeci tom to pobyt w Australii i tygodniowa walka o przetrwanie po…. więcej nie napiszemy, by nie spamować 😊…. 

Uzupełnieniem książek stanowią Karty Samodzielności przedstawiające sprzęt survivalowy.

Więcej pod adresami: 

www.ksiegasamodzielnosci.com 
www.facebook.com/ksiega.samodzielnosci

lub

pisząc na:
mail: przemyslaw.jakobczyk@akademia-samodzielnosci.pl
lub(c)2021, Wszelkie Prawa Zastrzeżone
www.facebook.com/akademiasamodzielnosci
www.facebook.com/ksiega.samodzielnosci
tel: 505602171
free website
built with
kopage