„Zielona szkoła” z Akademią Samodzielności to zajęcia prowadzone w kilku blokach: bezpieczeństwo dzieci - nauka zachowania w sytuacjach trudnych, pierwsza pomoc, relacje interpersonalne, survival, samoobrona. 

Plan zajęć dedykowany dla klasy może być modyfikowany przez Wychowawcę w oparciu o tematy z listy warsztatów Akademii Samodzielności. Innymi słowy – jeśli Wychowawca uzna, że w miejsce np. zajęć survivalowych powinny pojawić się dodatkowe zajęcia z bezpieczeństwa lub rozwiązywania konfliktów – wówczas realizujemy sugerowane przez niego tematy w miejsce zaproponowanych przez Akademię. 
Dzięki takiemu podejściu, plan „Zielonej szkoły” ściśle odpowiada specyfice klasy. 
Zajęcia mają charakter intensywny oraz praktyczny – zależy nam na tym, aby dzieci poprzez zabawę i współpracę w grupach na zajęciach wyjechały z "Zielonej szkoły" z dużym bagażem praktycznej i teoretycznej wiedzy. 
Po zakończonym wyjeździe nauczyciel (i docelowo rodzic) otrzymują listę kompetencji, które uczeń zdobył w wyniku uczestnictwa w warsztatach. 

„Zielone szkoły” to projekt realizowany od „A-Z”. Jesteśmy odpowiedzialni za transport, zakwaterowanie, ubezpieczenie oraz zajęcia na miejscu. Do dyspozycji mamy dwa ośrodki w zależości od potrzeb klasy, liczebności grupy oraz długości pobytu.

Ofertę 5 dniowego wyjazdu można zaleźć pod poniższym linkiem: 

Ofertę 3 dniowego wyjazdu można zaleźć pod poniższym linkiem: 

Zapraszamy Rodziców i Wychowawców do kontaktu.

Mail: przemyslaw.jakobczyk@akademia-samodzielnosci.pl
Tel: 505602171
(c)2021, Wszelkie Prawa Zastrzeżone
www.facebook.com/akademiasamodzielnosci
www.facebook.com/ksiega.samodzielnosci
tel: 505602171
free website
built with
kopage