css templates

O Fundacji

Akademia Samodzielności powstała w 2015 roku. Od początku jej istnienia, naszym głównym celem jest nauka samodzielności dzieci w wieku 6-15 lat. Pod pojęciem – nauka samodzielności rozumiemy:

  • Dostarczenie dzieciom w różnym wieku niezbędnej wiedzy, która przygotuje ich na otaczające zagrożenia, zarówno w sferze relacji interpersonalnych, jak i zagrożeń zewnętrznych (np. relacje z obcymi dorosłymi osobami, zachowania w sytuacji zagrożeń klęskami żywiołowymi, zachowania w sytuacji zagrożeń terrorystycznych),
  • Zwiększenie poczucia samodzielności w wykonywaniu prostych czynności dnia codziennego (np. zarządzanie własnym czasem) oraz radzenia sobie w sytuacjach potencjalnie stresowych dla dziecka (np. zgubienie się w mieście, zasłabnięcie dorosłej osoby w domu),
  • Wzmocnienie w dziecku poczucia pewności siebie wynikającej z posiadanej wiedzy,
  • Nauka współpracy w grupie - także w sytuacjach zagrożenia.

Współpracujemy ze szkołami, placówkami wsparcia dziennego, świetlicami środowiskowymi, fundacjami, domami dziecka, urzędami dzielnic oraz urzędami miast.

Co sądzą o nas nasi klienci?

Zobacz nasze referencje.

Skontaktuj się z nami

Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta lub masz pytania dotyczące naszej działalności, skontaktuj się z nami. Z chęcią na nie odpowiemy.

Kontakt:
przemyslaw.jakobczyk@akademia-samodzielnosci.pl
(+48) 505 602 171